Jdi na obsah Jdi na menu
 


speciální číslo - Valentýnské

14. 2. 2007

Obrazek

Valentýn... svátek zamilovaných..ALE co želvičky??? těm můžeme přeci také něco pěkného dát ;-) dokonce i vyrobit. Tady máte pár příkladů::

Můžete vaší želvičce koupit nějakou pěknou věc např.: dečku se srdíčky, ovoce ve tvaru srdce, nějakou dobrotku pro želvy.. určitě je to potěší ;-)

Vyrobit jí můžete např.: také nějakou dečku či hadýrku, ozdobit kamínek (nejlépe nějaký placáček nebo valounek = zaoblený kamínek) nebo jí něco nakreslit a dát jí to za sklo u terária, aby to viděla, a spoustu dalších věcí...

výroba:

Dečka:                     potřeby-jehla, jedna červená a jedna nějaká pěkná hadýrka (dečka), nit, která splývá s tou červenou dečkou

Kupte nějakou pěknou dečku a k ní ještě jednu červenou. Z červené dečky vystřihněte srdíčka či jiné vzorečky. Přiložte vzoreček na dečku a přišijte ji tak postupujte u dalších vzorečků dokud nebude hotová celá dečka.

Kamínek:                    potřeby:-nějaký kamínek, barvy(nejlépe temperové), štětce, kelímek s vodou

Pokud máte kamínek tak si pod něj dejte nějakou podložku, abyste nezašpinili stůl. Vymáčkněte trochu temperky a zřeďte ji tak, aby nebyla příliš světlá. Potom se dejte do díla.. nakreslete nějaký obrázek(na Valentýna nejlépe srdíčko). Až ho budete mít tak nezapomeňte na to že musí ten kamínek uschnout. Dárek je hotový.

Obrázek:                     potřeby:-papír (tvrdý, tenký), kreslící potřeby, guma

Na papír nakreslete nějaký pěkný obrázek (vhodný pro den, na který to chcete). Můžete kreslit tužkou, pastelkami, fixami, vodovkama, temperkama.. No a až to bude jednoduše to postavte za sklo od terárka (z venku a aby to želva viděla). Naší Poldince jsem jí tam dala pohled a myslím že se jí to líbilo ;-). POZOR:Jestli jste kreslili s temperkama nebo vodovkama tak nezapomeň že ten obrázek nejdříve musí uschnout.ObrazekUrčitě se jim to bude líbit ;-)